Ümit Ünal ile "A place on earth"

Ümit Ünal'la çalıştığım şirkete ziyarete geldiğinde tanışmış, diğer bir çok tasarımcının tersine karşımda samimi ve eğlenceli birisini bulunca şaşırmıştım. İşini severek yapıyor, ve o sırada çevresindekilerin de o işten zevk almasını sağlıyordu bir şekilde. Pozitif enerji veren bu modacının adını o zamandan sonra çok sık duymaya başladık. Şebnem'de defiledeydi. Haberi yazının devamında...

Ümit Ünal ‘’a place on earth-dünya da bir yer’’ projesini Garaj İstanbul’da bizlerle paylaştı.
Bu projesinde Amish-Mennoite adlarıyla tanımlanan yaygın olarak Amerika’da Ohio ve Pennsylvania’da yaşayan, teknolojiye ve modern dünyanın getirdiklerine ‘’hayır’’ diyen hala 1506 yılında başlayan yaşam biçimlerini devam ettiren, at arabalarını tercih eden, elektrik kullanmayan, geleneksel metodlarla tedavi olan bir topluluğun hikayesini anlatıyor.

Koleksiyonunda Amishlerin giyim tercihlerini bize sunan Ümit Ünal erkekler için tulumlar, içlikler, triko ve gömlekler, denim pantolonlar ve at figürlü baskılar kullanmış.

Kadınlar için uzun mavi,lacivert,gri elbiseler tercih etmiş...

Ümit’in Amishleri anlattığı bu koleksiyon 2009 Ekim ayında Paris,Tokyo,Londra ve Amsterdam’da alıcılarına sunulacak...

Her geçen gün daha da kirlettiğimiz,enerjilerini tükettiğimiz dünyamızın Amishler gibi topluluklara ihtiyacı var...0 yorum:

Toolbar