Londra moda haftası dosyası

LFW bitti, şimdi Milan Fashion Week başladı.Londra'da aklımızda kalan, dikkatimizi çeken anahtar detayları Moda Mutfağı sizler için özetledi.
CAMEL
Kışın anahtar rengi Camel...NY Moda Haftasında da gördük. Londra'lı tasarımcılarda da...Bakalım Milan'da neler göreceğiz.

DUMAN GRİLERİ

Camel rengi sıcaklığı ile nasıl bir lüks görüntü oluşturuyorsa, grilerde bir o kadar "Cool" bir görüntü oluşturuyor.MAVİ TONLARI
LFW Tasarımcıları renk tayfında bulunan tüm mavileri ustalıkla kullandılar..Yıkanmış açık mavilerden en doymuş çivit mavilere kadar.

PUDRA PEMBELER

Grilerin yanında aksesuar gibi kullanılan pudra tonları bu sezon şaha kalkmış durumda...Özellikle "High Winter" dönemi dışında oldukça sık göreceğimiz bir renk tonu olacak pudralı tonlar.


MÜCEVHER TONLARI

NY podyumlarında sonbahara ait renklerin önemini yansıtan koleksiyonları izledik. Ve aynı sonbahar tonlarını ve bu kışın yeni renk paleti değerli taşlar, mücevher tonlarını da LFW podyumlarında da izledik.

Topaz, lal, malakit ve zümrüt renkleri sonbaharın en öne çıkan renk paletleri...


* SOLUK AHUDUDU TONLARI

Yıkanmış görünümlü Ahududu, LFW' de yeni bir renk hikayesi olarak karşımıza çıktı. Bilindik bir kombinasyon yapmak istiyorsanız grilerle kullanın...Farklılık için kesinlikle sakslar ve çivit mavi tonları ile kombine edin.


KIRMIZI ALARM
Parlak ateş kırmızıları gelecek sezonun dramatik tonlarından biri..Ticari açıdan grileri ve camel tonlarını dengelemek için kullanılabilir.

Ama esas rolü, 2011 Kışının parti elbisleri ve tonu olması.


KADİFELER

İpek kadifelerin görkemli dönüşü. Bu kışın öne çıkan mücevher tonları, ipek kadife ile daha da parlıyor, göz alıyor.KAPİTONE

Kapitone yüzeyler bu kış koruyucu bir tabaka gibi üzerimizi kaplıyor.

Dış giyim için anahtar stil.EKOSELER VE KARELER

Yumuşak tüylü yünlü kumaşlar, gelecek sezonun dış giyiminde çok sık karşımıza çıkacak..Günlük giyimde büyük ekoseler, sıkıcı kış günlerini hareketlendiren desenler olacak.KÜRKLÜ HİKAYELER

Bu sezonda tüm podyumlarda kullanılan gerçek kürkler PETA'cıları oldukça sinirlendirecek.

İlla gerçek kürk kullanacaksanız benim gibi annenizden yada anneannenizden kalanları kullanın. Yada çok para vermeden gerçeği gibi duran ''fake'' olanlardan edinin. Bizden hayvan hakları savunucularına tam destek...


GÖLGE BASKILAR

Monokrom renkler ile dijital baskı desenlerinin basit ama şık birleşmesi...
SOYUT BASKI

Deneysel baskı teknikleri Londra podyumlarında da yerini aldı. Tasarımcılar, doğadan ilham alınmış soyut desenleri kullanarak bu sezonda koleksiyonlarında farklılığı yakaladılar.

Özellikle Emilio de la Moreno tuzlama batik efektleri, mermer görünümlü efektleri, balmumu teknikleri yenilikçi soyut baskı tekniğinin en iyi yorumlanmış haliydi.


ASKERİ ETKİ

Askeri etkilerin Londra'da ortaya çıkması hiç şaşıralacak bir şey değildi doğrusu. Londra'lı tasarımcılar, Napoleonic stilli parkalar ve askeri trençkotlarla moda savaşlarını kazandı.

Öne çıkan detaylar, altın düğmeler, yüksek ayaklı Napoleon yakalar, askeri cepler ve apoletler.


KOZA PELERİNLER

Pelerinler, kış sezonunun yeni alternatifi...


YENİ TAKIM BİÇİMLERİ

80' lerin izlerini taşıyan Etek - Ceket takımlar Londra podyumlarında geri döndü.
YENİ ETEK BOYUTLARI

Tasarımcıların eteklerin boylarını uzattı. Kurşun kalem formlu etekler rahatlığı ile çok gözde olacağa benziyor.

En moda kullanım şekli...Pilot ceketler ile olacak.


KLASİK -A- KESİM ETEKLER

Kütüphane şıklığı yeniden yorumlandı...Tek fark..Etekler diz altı değil diz üstü.


UZUN, BORU ELBİSELER

Tüp şeklinde örülmüş uzun elbiseler, soyut baskılarla hareket kazanıyor.GÖMLEK ELBİSELER

Yeni bir görünüm değil ama gelecek kış oldukça sık karşılaşacağımız bir stil olacak.

YENİ GÖRÜNÜM
Tek bir fermuar hareketi ile farklı görünüm...Yeniden yorumlanan tulum kesimleri.
ARAN ÖRGÜLER

Bol kesimli, elbise görünümlü Aran örgüler, bu kışın hikayesini oluşturan bir diğer tema. Vintage görünümlü bu örgüler sandıkları karıştırtacak türden...0 yorum:

Toolbar