2011 İlkbahar Yaz renk analizleri

2010 yazına yeni giriyorken bu ne acele diye sormayın. Üreticiler şimdiden yaz koleksiyonları için çalışmalara başladılar.  Trend kitapları ve renk öngörüleri bu dönemde bizim için çok önemli. Bu sebeple ilgilenenler için kenara not etmek istedik.Tüm dünyayı etkileyen kriz moda dünyasını da bir kaç yıldır etkisi altına aldı. Herşeyi çabucak tüketmemiz, çürütmemiz renklere de yansımış durumda.Bu yüzden 2011 Yazı için öngörülen renkler aşina olduğumuz renklerden oluşuyor. Daha optimist bir hava vermek için temiz ve metalik tonlara ağırlık verilmiş durumda.Aşağıdan 2011 yazı için öngörülen pantone numaralarına ulaşabilirsiniz.

Kahve tonları naturel renklerde gölge efekti vermek için kullanılacak...Bu renk grubunun anahtar rengi, boz kahveler ve Köstebek kahvesi...

Su mavileri yeniden çok önemli. Koyu indigolardan buz mavilerine kadar olan tüm tonlar.Yeşilin tüm tonları çok ama çok önemli, özellikle haki, yosun ve olive tonları.
Geçen sezonlarda sıklıkla kullanılan griler daha hafifletildi ve leylak tonları katılarak kış etkisinden çıkartıldı.Kırmızılar ya daha oranjlı yada daha pembeli tonlara dönüyor.Mercanlar bu sezon daha kuvvetli oranjlara dönüşüyor..
Önceki sezonlarda kullanılan parlaklıklardan uzaklaşmak için sarılar yumurta sarısına ve mısır sarısına dönüşüyor...

0 yorum:

Toolbar