Peter Som, BCBG, Jason Wu - 2011 yazına merhaba...

NY Moda haftası başladı ! Tatil rehaveti ile bu konuda biraz geç kalmış olabilirim ama merak etmeyin pek bir şey kaçırmadık. Moda haftaları tam tersi tarihlerde yapılıyor olsaydı, sanırım geceyarısı da eve varsam bilgisayarın başında sabahlardım ama ne yazık ki her sene artan yeni modacıları olmasına rağmen risksiz koleksiyonları ile NY haftası modacıları bizi pek de şaşırtmıyor. Şimdiye kadar incelediklerim içinde bir kaç minimal çizgi ve bu üç isim aklımda kaldı.

Peter Som bu yaz da sıkça gördüğümüz gibi desenleri karıştırmış, ancak bu sefer renkler daha net. Siyah beyaz grafiklere de bu canlı renkler eşlik ediyor. Desenler mono etkisinde.BCBG, güneş renkleri ile karşılıyor bizi.


Bir kaç gün önce bahsettiğim gibi dantelleri kullanmaya da devam ediyor modacılar.Ve şimdiye kadar izlediğim sezonun en iyi defilesi. Jason Wu. 40 ların ve 50 lerin müthiş bir karışımı var karşımızda. Günümüze uyarlanmış vintage görünümler, dikkat çeken aksesuarlarla tamamlanıyor. Kokteyl kıyafetleri de günlük kıyafetler kadar , hatta belki de daha fazla başarılı...

0 yorum:

Toolbar