Milano moda haftası dosyası- 2

Oscar kırmızı halı şıklığı, Milano ve Paris defile özetleri için dahiane blogger sansürünün kalkmasını bekledik ama anlaşılan o ki yasaklar daha çok canımızı sıkacak, biz de bu durumda bize rengarenk bir kış vaat eden defilelere dönüp daha fazla bekleyerek içimizi karartmama kararı aldık. Bu sebeple Blumarine'in rengarenk kış koleksiyonundan başlamak iyi bir seçim sanırım...

Sadece renkler değil, doğal tonlar da koleksiyonun önemli bir parçası. Özellikle siyah zıtlığı ile kullanılması.

Cavalli'nin alışageldiğimiz desen ve tasarımlarını yeni bir yüzle görüyoruz. Hiç sıkılmadan...


Etro, yine desenleri ile büyülüyor. Etnik desenler kış koleksiyonunda ancak bu kadar iyi yorumlanabilir...Ve sezonun en dikkat çekici isimlerinden biri daha: Jil Sander...Renkli çantaları ve trikoları kadar iri kalıpları ve platform topukları yorumlaması da ilginç...Marni'nin minimal kalıplarını, mono desenlerini ve kesimlerindeki oyunları sevdim.Marras ise desenleri, ince silütleri ve beyaz yakalı siyah koleksiyonu ile çok hoş.


Missoni ise uçuk pastel renkleri ile tezat oluşturuyor. Yünlüler, ombre trikolar, dokuma desenleri ve blok baskılar, el örmesi yün bereler ve Prada'nın benzeri çizmeler şahane !

Moschino'nun fotoğrafik baskılarını ve özellikle papatya yakalı beyaz trikosunu çok sevdim ama o kürk ayakkabılar korkunç !Pucci alışageldiğimiz koleksiyonlarının dışında, çok daha gösterişli kalıplarla karşımıza çıkıyor. Çantalar, işlemeler, dantelleri kullanışı ve derin kesimleri çok hoş...
Sezonun en iyi rengi konyak kahvesini en iyi şekilde kullanan isimlerden biri ise Sportmax. Her bir parçayı çok sevdim !
Son olarak Bottega Veneta! Oranj ve fuşya kış sezonuna hiç bu kadar yakışmamıştı !0 yorum:

Toolbar